(22) 211 16 61

Piotr Marcinowicz jest psychiatrą w trakcie specjalizacji w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie. W 2013 roku ukończył wydział lekarski Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Oprócz pracy w oddziale ogólnopsychiatrycznym pracuje ambulatoryjnie, jest doktorantem i wykładowcą na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, bierze udział w bieżących programach klinicznych nowych leków w psychiatrii oraz prowadzi własne badania naukowe.

 Umów wizytę on-lineProces kształcenia specjalizacyjnego wspiera o liczne szkolenia zagraniczne - w 2018 roku m.in. został absolwentem European College of Neuropsychopharmacology Oxford Summer School, oraz Akademii Lundbecka. Z wyróżnieniem prezentował wyniki swoich badań na kongresie Europejskim Kongresie Psychiatrycznym w Barcelonie.

Szczególnie interesuje się leczeniem uzależnień zarówno chemicznych (alkohol, narkotyki, leki, dopalacze), jak i behawioralnych (hazard, jedzenie, seks, pornografia), oraz zaburzeń im towarzyszących (prowadzi leczenie m.in. naltreksonem i baklofenem). Jest autorem serwisu internetowego baklofen.pl oraz konsultantem w ośrodku terapeutycznym dla alkoholików i narkomanów. Posiada również duże doświadczenie w leczeniu depresji, nerwic, psychoz, schizofrenii, OCD, choroby dwubiegunowej, oraz zaburzeń snu.

W swojej pracy przykłada dużą wagę do psychoterapii i oddziaływań niefarmakologicznych. Wymaga od swoich pacjentów dużego zaangażowania w proces leczniczy - z wzajemnością.

 

 

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń psychicznych u dorosłych: 

  • nerwice i zaburzenia lękowe: lęk uogólniony, napadowy, fobie, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne 

  • nastroju: depresja, choroba afektywna dwubiegunowa

  • psychotyczne: schizofrenia, psychoza organiczna, ponarkotykowa, halucynoza alkoholowa

  • uzależnieniami chemicznymi (alkohol, narkotyki, dopalacze, leki) oraz uzależnieniami behawioralnymi

  • związanych z otępieniem

  • osobowości 

  • snu

  • uzależnienie krzyżowe, osoby z wieloma współistniejącymi zaburzeniami psychicznymi. 

Prowadzi leczenie pacjentów w języku polskim i angielskim. 


Projekt i wykonanie DUX Promotion
Akademia Psyche Facebook
Akademia Psyche Google+
Akademia Psyche Twitter
Live Chat Software