(22) 211 16 61

Trening umiejętności społecznych mają na celu wsparcie rozwoju i  funkcjonowania społecznego dzieci i młodzieży. W szczególności dedykowane są one dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, trudnościami w funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej (np. szkole).

To skuteczna metoda terapeutyczna, która umożliwia pomoc osobom z doświadczeniem psychoz w radzeniu sobie z urojeniami (myśli prześladowcze, ksobne, wielkościowe) i halucynacjami (słyszenie głosów) oraz w zapobieganiu nawrotom.

Często zastanawiamy sie, dlaczego zachowujemy sie w określony sposób, co nami kieruje i jaki ma to na nas wpływ. Czy te zachowania wynikają z naszych pragnień, czy raczej z presji otoczenia i narzucanych nam oczekiwań?

Kiedy stajemy sie dorosłymi ludźmi, naturalnym procesem jest zapominanie jakie emocje i myśli towarzyszyły nam we wcześniejszych okresach naszego życia. Stajemy przed nowymi wyzwaniami, przyjmujemy kolejne role społeczne, zmieniamy się.

Wielu dorosłych ludzi obawia się odpowiedzialności jaką niesie za sobą decyzja o dziecku. Nic w tym dziwnego, gdyż rodzicielstwo jest odpowiedzialnym zajęciem na całe życie. Kiedy zdecydować się na ciążę? Czy sobie poradzę? Jak to będzie?

Rozwój techniki sprawił, że prawie każdy z nas jest właścicielem komórki, komputera czy tabletu z dostępem do Internetu. Są to wygodne narzędzia służące do komunikacji, nauki i pracy. Rozwijają naszą wyobraźnię, pozwalają dotrzeć do wiedzy, którą zapewne trudno byłoby nam znaleźć w książkach, są pomocne przy nauce języków. Ale Internet niesie za sobą pewne zagrożenia.

W dzisiejszych czasach dorastający młody człowiek jest narażony na wiele pokus, które mogą zagrażać jego zdrowiu. Jedną z nich są narkotyki - substancje zakazane, ale jednocześnie dość łatwo dostępne.

Dialog motywujący jest nową formą terapeutyczną pomagającą wprowadzić potrzebne i trwałe zmiany w naszym życiu.

Wychowywanie dziecka to bardzo trudne zadanie, które wymaga od rodziców dużo cierpliwości, ogromnej miłości, ale przede wszystkim ustrukturyzowanej wiedzy i umiejętności jej zastosowania.

Każda kobieta, która zostaje mamą, pragnie, aby jej dziecko było szczęśliwe i dobrze się rozwijało. Jednak czasami trudno jest zrozumieć wszystkie potrzeby dziecka, w związku z czym mogą pojawić się trudności w interpretacji zaobserwowanych zachowań. Rodzi to frustrację wśród matek i często odczuwają niemoc.

Ciąża to wyjątkowy okres dla każdej kobiety: z jednej strony pełen radości, ale z drugiej rodzi wiele obaw. Wątpliwości dotyczą zarówno przyszłych matek, jak i ojców.

W dzisiejszych czasach każdy człowiek doświadcza sytuacji stresowych. Część z nas radzi sobie z nimi lepiej, dla innych jest to duże obciążenie, które wpływa negatywnie na całokształt podejmowanych działań.

Kiedy dziecko jest małe postrzega wszystkich członków rodziny jako osoby godne naśladowania, chętnie opowiada różne historie, jest otwarte i pragnie zainteresowania. Sytuacja zmienia się, gdy dziecko zaczyna dojrzewać i pragnie podkreślać swoją autonomię.

Projekt i wykonanie DUX Promotion
Akademia Psyche Facebook
Akademia Psyche Google+
Akademia Psyche Twitter
Live Chat Software